Seuraa meitä facebookissa

Tapahtumat

TALVINÄYTTELYIDEN TULOKSET ON PÄIVITETTY AJANKOHTAISTA VÄLILEHDELLE.


MENNEET TAPAHTUMAT:

Talvinäyttelyt:
Oulainen 9.3.2019 klo 11.00, Ratsu-ateljeen maneesi, Saukontie 14, 6300 OULAINEN

Vöyri 10.3.2019 klo 13.00,
Rasmusbacken, Haviståkersvägen 92, 66600 VÖRÅ

17.11.2018
Vuosikokous Jalasjärvi klo 17-

14-18.6.2018 Näyttelykiertue

18.11.2017 Syyskokous

16-19.6.2017 Näyttelykiertue

6-7.5.2017
Maastakäsittelykurssi

9.4.2017 Näyttelymatka Hollantiin

26.3.2017 Kevätkokous

26.11.2016 Syyskokous

17-19.6.2016 Näyttelykiertue

28.12.2015 Syyskokous

Tarkemmat tiedot ajankohtaista sivulla

Yhteystiedot

Postia hallitukselle:
irishcob.fi@gmail.com

Kävijälaskuri

Käyntejä kotisivuilla:109393 kpl

OULAISTEN 9.3.2019 TULOKSET 
1 VUOTIAAT TAMMAT
poissa Waterfall's Ailia, Irina Turpeinen

1 VUOTIAAT ORIT
1. Siofra's Up, Up, and Away, 144,5p. 1 vprem, BIS kehään, om. Heli Nättinen
2. Happy Hopping Rasmus, 144,5p. 1 vprem., om. Heli Nättinen
3. Henry van Houten, 143,5p. 2 vprem., om. Riitta Jalasto 

2 VUOTIAAT TAMMAT
1. Happy Hopping Esmeralda, 149p. 1prem., BIS kehään, om. Heli Somero
2. Starsky's Windy, 139p. 2 prem. om. Gisela Brunfeldt 
-> siirtyi Mustasaaren näyttelyyn Siofra's Susan, Saana Janhonen

AIKUISET TAMMAT
1. The Bansly Mare, 152,5p. 1 prem. BIS kehään, om. Heli Somero
2. Fast Drum, 149,5p. 1 prem. om. Sari Hihnala
3. Karsikon Gerda, 148,5p. 1 prem. om. Liisa Höyhtyä
4. The Apple Of My Eye, 146,5p. 1 prem. om. Heli Somero
5. Lady Blue Eyes, 143,5p. 2 prem. om. Kristiina Isokääntä 

RUUNAT
poissa Redman, Pirjo Perälä
1. Roses' Thomas, 145,5p. 1 prem. BIS kehään, om. Pirjo Perälä

2 VUOTIAAT ORIT 
1. Hercules, 145p. 1prem. BIS kehään, om. Riitta Jalasto

AIKUISET ORIT
1. Lord Lancelot, 146p. 1prem. BIS kehään, om. Kristiina Isokääntä
2. Siofra's Littlefoot, 142p. 2 prem. om. Emilia Kyllönen

RATSASTUSKOE (max. 100p.)
90p. Karsikon Gerda, om. Liisa Höyhtyä
90p. The Apple Of My Eye, om. Heli Somero
poissa Redman, om. Pirjo Perälä  

AJOKOE (max. 100p.)
93,5p. Lord Lancelot, om. Kristiina Isokääntä, ohjastaja Tomi Isokääntä

BIS 1, The Bansly Mare, om. Heli Somero
BIS 2, Happy Hopping Esmeralda, om. Heli Somero
BIS 3, Lord Lancelot, Om. Kristiina Isokääntä

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
MUSTASAARI 10.3.2019 TULOKSET:
 
1 VUOTIAAT TAMMAT
1. Fantasy Baby Doll, 145p. 1 vprem. BIS kehään om. Leena Latvala
2. Forget Me Not, 143,5p. 2vprem. om. Saana Janhonen

2 VUOTIAAT TAMMAT
1. Siofra's Letitia, 146,5p. 1 prem. BIS kehään, om. Saana Janhonen
2. Dreamteam's Cilia, 145,5p. 1 prem. om. Rita Peltola
3. Siofra´s Susan, 145p. 1 prem. om. Saana Janhonen
4. Fantasy Cascade, 144,5p. 1 prem. om. Leena Latvala

AIKUISET TAMMAT
1. Siofra's Ani, 148p. 1 Prem. > STER, BIS kehään, om. Ia Lax
2. Siofra´s Lydia, 147,5p. 1 prem. > STER, om. Saana Janhonen
3. Siofra's Tria, 147p. 1 prem. > STER, om. Saana Janhonen
4. Siofra's Sarafina, 147p. 1prem. om. Saana Janhonen
5. Bee, 147p. 1 prem. > STER, om. Merja Kormano
6. Siofra's Ti-Ti-Uu, 146,5p. 1 prem. > STER, om. Janika Tähtinen
7. Siofra's Nala, 146,5p. 1 prem. om. Saana Janhonen
Ardan's Gypsy Snow Star, 146p. 1 prem. om. Jasmin Kaperi
San Cler Pebbles, 144,5p. 1 prem. om. Saana Janhonen
Siofra´s Cera, 144,5p. 1 prem. > STER, om. Saana Janhonen
Siofra's Dinah, 144,5p. 1 prem. om. Saana Janhonen
Nobless II, 143,5p. 2 prem. om. Patricia Granholm
Fantasy Desert Rain, 143p. 2 prem. om. Leena Latvala

RUUNAT
1. Siofra's Sniff, 149p. 1 prem. BIS kehään om. Minea Nykamb
2. Siofra's Flit, 146p. 1 prem. om. Satu Mettälä

2 VUOTIAAT ORIT
1. Siofra's Unicorn, 145,5p. 1 prem, BIS kehään, om. Minea Nykamb
2. Siofra´s Shasta,144p. 1 prem. om. Hanna Elo & Tanja Heikku

AIKUISET ORIT
1. Fantasy Royal Velvet, 145,5p. 1 prem. BIS kehään, om. Leena Latvala
2. Siofra´s Foobie, 143,5p. 2 Prem. om. Saana Janhonen
 
BIS 1, Siofra's Sniff, om. Minea Nykamb
BIS 2, Siofra´s Ani, om. Ia Lax
BIS 3, Siofra's Letitia, om. Saana Janhonen

____________________________________________________________

TULOKSET 2018

MAITOVARSAT;
1. Happy Hopping Rasmus, Heli Somero 149.5p 1vprem
2. Siofra's Star Shimmer, Saana Janhonen 146.5 1vprem
3. Precious Romeo, Maiju Pajala 146.5p 1vprem
4. Siofra's Cloud Chaser, Saana Janhonen 146p. 1vprem
5. Siofra's Blue Belle, Saana Janhonen 145.5p 1vprem
6. Siofra's Shining Armor, Saana Janhonen 145p 1vprem
7. Fantasy Baby Doll, Leena Latvala 145p 1vprem
8. Waterfall's Ailia, Irina Turpeinen 144.5p 1vprem

1 VUOTIAAT TAMMAT;
1. Happy Hopping Esmeralda, Heli Somero 148p 1vprem
2. Rhiannon Starr, Riina Vormisto 148p 1vprem
3. Rosa Starr, Riina Vormisto 147.5p 1vprem
4. Polar's Little Bumblebee, Taru Kivekäs 145,5p 1vprem
5. Siofra's Lucy, Saana Janhonen 144.5p 1vprem
5. Fantasy Dahlia, Pirjo Perälä 144.5p 1vprem
7. Siofra's Letitia, Saana Janhonen 144 1vprem
8. Elysian Aislinn, Sanni Laine 142.5p 2vprem
9. Siofra's Zardeenah, Marika Ikkala 142p 2vprem
10. Starsky's Windy, Gisela Pesämaa 140p 2vprem

1 VUOTIAAT ORIT; 
1. Siofra's Nikabrik, Janika Tähtinen 145p 1vprem
2. Siofra's Shasta, Saana Janhonen 143.5p 2vprem
3. Hercules, Riitta Jalasto, 140.5p 2vprem
4.Carbon Grey, Riika Lindell 140p 2vprem
5. Siofra's Unicorn, Minea Nykamb 137p 2vprem

2 VUOTIAAT TAMMAT;
1. Siofra's Tria, Saana Janhonen 148.5p 1prem
2. Siofra's Ani, Ia Lax 148 1prem
3. Siofra's Cera, Saana Janhonen 146p 1prem
4. Tara's Hera, Tara Tavisalo ja Tiina Sillanpää 146p 1prem
5. Siofra's Lydia, Saana Janhonen 145.5p 1prem
5. Lady Blue Eyes, Kristiina Isokääntä 145.5p 1prem
7. Fantasy Dollar Princess, Leena Latvala 145p 1prem
8. Siofra's Dinah, Saana Janhonen 142p 2prem
8. Gillbarra Iron Girl, Nina Romppanen 142p 2prem

2 VUOTIAAT ORIT
1. Lord Lancelot, Kristiina Isokääntä 144p 1prem, hyväksytty jalostukseen
2. Hepokankaan Isac Spirit, Miia Penttilä 140.5p 2prem, hyväksytty jalostukseen

AIKUISET TAMMAT
1. Fantasy Black Heart, Tanja Eklund 150p 1prem -> ster
2. Jubilee van ICCP, Saana Janhonen 149.5p 1prem -> ster
3. Fantasy Caramel, Leena Latvala 149p 1prem -> ster
4. The Bansly Mare, Heli Somero 148p 1prem -> ster
5. Sunakai, Enni Lampinen 147p 1prem -> ster
5. Foxhill Bess, Jenna Frantti 147 1prem -> ster
7. Fantasy Justiina, Leena Latvala 146.5p 1prem
8. Yamka Crossland Horses, Saana Janhonen 146p 1prem -> Ster
8. Dora, Niina Mäntylä 146p 1prem -> ster
8. Bee, Merja Kormano 146p 1prem
8.Brackenhill Shadow, Maiju Pajala 146p 1prem - > ster
12. Tranquil Essence, Sonja Jokiranta 145.5p 1prem
12. Fantasy Esmeralda, Leena Latvala 145.5p 1prem
14. Fantasy Goldilocks, Katja Salo 145p 1prem
14. De Ville's Hello Kitty, Miia Hiiri 145p 1prem
16. Fantasy Sapphire, Emilia Kärki 144.5p 1prem -> Ster
16. Indiana, Maiju Pajala 144.5 1prem
16. WF Bee, Taru Kivekäs 144.5p 1prem
19. Siofra's Ti-Ti-Uu, Janika Tähtinen, 144p 1prem
19. Sunshine's Raindrop, Kati Lahtinen 144p, 1prem -> ster
21. Fantasy Adele, Kirsi Muukkonen 143p 2prem
21. Siofra's Silver Mist, Sanna Tenkula, 143p 2prem
23. Nobless II, Patricia Granholm 142p, 2prem
23. Siofra's Nala, Saana Janhonen 142p, 2prem
23. Maximee Von Nordllicht, Minna Leppänen 142p 2prem
26. White Fairytale, Niina Vaitiniemi 140.5 2prem

RUUNAT;
1. Fantasy Golden Midnight, 150 p 1prem
2. Minette's Memory, Monica Lindström 148p 1prem -> ster
3. Redman, Pirjo Perälä, 144.5p 1prem
4. Fantasy Happy Face, Ruut Vehkakoski 144p 1prem
5. Silver Star Dust, Sanna Berg, 144p 1prem

AIKUISET ORIT;
1. Siofra's Hobgoblin, Ia Lax 148.5p 1prem -> ster
2. Polar Bear, Taru Kivekäs 146.5p 1prem
3. Precious Nemours, Maarit Miikki 145.5 1prem
4. Coates Sugar Buckley, Katrin Jögi 145 1prem
5. Siofra's Zazu, Hanna Elo 142p 2prem

RATSASTUSKOE; (max. 100p.)
1. Gilroy Van Gipsy Spirit ratsastaja Katri Jutila 100p/100p
2. Precious Nemours ratsastaja Maarit Miikki 93p/100p
2. Polar Bear ratsastaja Peppi Kivekäs 93p/100p
4. Sunshine's Raindrop ratsastaja Anna Bergström 90p/100p
5. Bee, ratsastaja Katja Suomalainen 85.5p/100p


BIS I : Fantasy Black Heart, Tanja Eklund 
BIS II : Fantasy Golden Midnight, Piia Jaakkola
BIS III : Jubilee van ICCP, Saana Janhonen


________________________________________________________________

TULOKSET 2017


MAITOVARSAT;

1. Rosa Starr om. Riina Vormisto 148p - 1vprem
2. Siofra's Lilith om. Saana Janhonen 146.5 p. 1vprem
3. Siofra's Rilian om. Saana Janhonen 146 p 1 vprem
- Siofra's Zardeenah om. Saana Janhonen 145.5. 1vprem
- Silent Wish om. Laura Veito 145p 1vprem
- Rhiannon Starr om. Riina Vormisto 145 p. 1vprem
- Fantasy Caline om. Leena Latvala 145 p. 1vprem
- Coblands Juliet om. Kaija Mäkisalo 145 p . 1vprem
- Siofra's Aslan om. Saana Janhonen 145p 1vprem
- Siofra's Nikabrik om. Saana Janhonen 145p 1vprem
- Siofra's Lucy om. Saana Janhonen 144.5 1vprem
- Fantasy Dahlia om. Leena Latvala 144.5p 1vprem
- Siofra's Caspian om. Saana Janhonen 144p 1vprem
- Siofra's Snowflake om. Saana Janhonen 144p 1vprem

VUOTIAAT TAMMAT

1. Siofra's Ani om Saana Janhonen 146.5 1 vprem
2. Tara's Hera om. Tara Tavisalo 145p 1vprem
3. Meara Starr om. Riina Vormisto 145p 1vprem
- Precious Nefertiti om. Miia Halla-Aho 145p 1vprem
- Siofra's Tria om. Saana Janhonen 144.5p 1vprem
- Siofra's Dinah om. Saana Janhonen 144 1vprem
- Tilta Starr om. Riina Vormisto 141p 2vprem 
- Lady Blue Eyes om. Kristiina Isokääntä 140.5 2vprem 
*Starsky's Hoppy Hopparoo om. Janniina Lindström, Poissa
*Emerald Moon om. Jenna Härmä - poissa

VUOTIAAT ORIT

1. Lord Lancelot om. Kristiina Isokääntä 146p 1vprem
2. Siofra's Littlefoot, om Emilia Kyllönen 144p 1vprem
3.Hepokankaan Isac Spirit om. Nina Romppanen 144p 1vprem
-Oscar O'Loch om. Tiina Kivijärvi 143p. 2prem
* Siofra's L.Ove Swooper om. Emilia Kyllönen - poissa

2 VUOTIAAT TAMMAT

1. Fantasy Caramel om. Leena Latvala 145.5p 1prem 
2. Fantasy Melissa om. Leena Latvala 145.5p 1prem
3. Precious Magic Diamond om. Maiju Pajala 145p 1prem
- Siofra's Nala om. Saana Janhonen 142.5p 2prem
- Tranquil Essence om. Sonja Jokiaho 142.5 2prem
-Orlaith O'Loch om. Tiina Kivijärvi 138.5p 2prem
-Fantasy Lily om. Leena Latvala 138 p 2prem
*Bjömar's Indira Raffinerad om. Susanne Grotenfelt - poissa

2 VUOTIAAT ORIT

1. Siofra's Zazu om. Hanna Elo 144p 2prem
2. Fantasy Royal Velvet om. Leena Latvala 142p 2prem

AIKUISET TAMMAT

1. Fantasy Rosalinda om. Johanna Levonen 149p STER
2. Fast Drum om. Sari Hihnala 149p 1prem
3. Fia om. Laura Veito 149p STER
- Brackenhill Shadow om. Maiju Pajala 149p 1prem
- Siofra's Rosetta om. Saana Janhonen 148.5p 1prem
- Sunakai om. Enni Lampinen 148p 1prem
-.Star Hope's Blue Ice Rose om. Pirjo Virolainen 148 p. 1prem
- Fantasy Amalia om. Kaija Mäkisalo 148 p STER
- Fantasy Fandancer om. Kaija Mäkisalo 148 p STER
- The Bansly Mare om. Heli Somero 147.5 p 1prem
- Oldtime's Wintergate om. Tara Tavisalo 147.5p - STER
- De Ville's Zelda om. Riina Vormisto 147.5p 1prem
- Rose's Rainbow Dash om. Riina Laine 147.5 1prem
- Dora om. Niina Mäntylä 147.5p 1prem
- Salina Van Victory Stables 147p STER
- Caspadia's Afrodite om. Katja Andreasson 147p STER
-Sunshine's Raindrop om. Kati Lahtinen 147p. 1prem
- Fantasy Mini Me om. Leena Latvala 147p 1prem
- Elisabeth Van De Dorushoeve om. Kirsi Muukkonen 147p 1prem
-Fantasy Sapphire om. Emilia Kärki 147p - 1prem
-Rose's Esmeralda om. Leena Latvala 147p - 1prem
- Fantasy Sweet Dream om. Päivi Kivelä 146.5p 1prem
-Foxhill Bess om. Jenna Frantti 146.5 p 1prem
-Rocky Mountains Revlon Janey Red om. Tiina Kivijärvi 146.5p. 1prem
-Fifika om. Katja Lehtonen 146.5p 1prem
- Siofra's Ninni om. Irina Turpeinen 146p STER
- Fantasy Lilli's Angelic om. Kaija Mäkisalo 146 p STER
- Jubilee Van Irish Coloured Cob Peer om. Saana Janhonen 145.5p 1Prem
-Daimy Go-Go om. Tarja Salmi 145.5 1prem
- Essential O'Grove om. Säde Kangasniemi 145.5p STER
-Fantasy Black Heart om. Tanja Eklund 145p 1prem
-Lista om. Heidi Lahtinen 145 STER
- Yamka Crossland Horses om. Saana Janhonen144.5p 1prem
- Cairnview Salsa om. Määttänen Anni ja Matti 144p 1prem
-Ymke om. Tiina Kivijärvi 143p 2prem
-Siofra's Ti-Ti-Uu om. Janika Tähtinen 142.5p 2prem
-Lady Guinevere om. Tuula Heinonen 142.5p 2prem
- Sweet Emma om. Heidi Petrola 142.5p 2prem
-Iron Rose om. Miia Ajoksenmäki ja Katri Salmi 141p - 2prem
- Precious Magic Flower om. Sonja Jokiranta 140.5p 2prem
-Holly II om. Anne Paananen 138.5p. 2 prem
- Sara Carmen om. Tarja Salmi 138.5p 2prem
* Jamie om. Heidi Kokkonen - Poissa
*Bo's Rosie Van De Dorushoeve om. Heli Kuosmanen - Poissa
* Fantasy Peanuts om. Pirjo Tihinen - Poissa

RUUNAT

1. Redman om. Pirjo Tihinen 147.5p 1prem
2. Minette's Memory om. Monica Lindström 146.5p STER
3. Tinq Dreamaker om. Heli Somero 145.5p 1prem
-. Caspadia's Sirius Black om. Hanna Elo 142.5 2prem
- Silver Star Dust om. Sanna Berg 142 p 2prem
- Black Diamond Calimero om. Minna Leppänen 141p 2prem
* Siofra's Terence om. Heli Kuosmanen - Poissa
* Siofra's Hero om, Paula Pelkonen - Poissa

AIKUISET ORIT

1. The Blue Boss om. Rita Peltola 152.5p 1prem
2. La Carrerra Van Gipsy Dreams om. Riina Laine 150.5p STER
3. Siofra's Sled om. Irina Turpeinen 148.5p STER
- De Ville's Shade om. Riina Vormisto 148p STER 
- Siofra's Hobgoblin om. Ia Lax 147p 1prem
- Expert O'Grove om. Eija Väisänen 147p STER
- Rose's Benjamin om. Sanna Ormiskangas 146p 1prem
- Cobs Of Norway Oliver om Cecilie Nergaard 145p STER
- Gilderoy Lockhart 145p 1prem 
- Pökkelin Phantom om. Laura Tuominen 145 p 1prem
* Siofra's Slush om. Irina Turpeinen - Poissa

RATSASTUSKOE ( max 100p )

Daring O'Grove 91.5p
Fia
Fantasy Sweet Dream 87p

BIS I The Blue Boss om Rita Peltola
BIS II La Carrerra Van Gipsy Dreams om Riina Laine
BIS III Fantasy Rosalinda